Mūsų automobilių variklių galvučių remonto įmonės įkūrėjas, Stepas Pinkevičius. 30 metų darbo patirtis metalo apdirbimo srityje ir bendradarbiavimas su mokslinėmis laboratorijomis, leidžiančiomis susipažinti su nauja technologija, padeda pradėti šią veiklą.
Nors įmonės įkūrimas prasidėjo 1997 metais, pati veikla prasidėjo kur kas ankščiau, 1992 metais. Ilgas laiko tarpas dirbant metalo apdirbimo srityje veiklos pradininkui leido gerai pažinti šią sritį ir metalo apdirbimo technologijas. Būdamas uolus, žingeidus, besidomintis ir siekiantis tobulėti Stepas Pinkevičius gimęs 1945 sausio 14d. greitai buvo pastebėtas kolegų ir šaldytuvų gamyklos “Snaigė”, kurioje tuomet darbavosi, vadovybės. Auštant naujajai auto technoligijų erai laipsniškai didėjo ir tranporto priemonių kiekis, o neišvengiamai ir poreikis gendančius automobilius remontuoti. Dar būdamas jaunuoliu įkūrėjas dažnai būdavo paprašomas ką nors sutvarkyti, ką nors ištekinti ar ką nors pagaminti. Nebuvo išimtis ir variklių galvučių šlifavimas ar minimalus galvučių remontas. Vis labiau augantis susidomėjimas automobilių sportu taip pat pūstelėjo naujais vėjais, matydami Stepo sugebėjimus entuziastai vis dažniau ir dažniau kreipdavosi į kitą, tokį pat entuziastą, patalkinti tobulinant savo techniką.

Didysis lūžis įvyko, kuomet jau Lietuvai atgavus nepriklausomybę vis dar dirbdamas toje pačioje gamykloje įkūrėjas buvo paprašytas unikaliam darbui: suvirinti variklio galvutę.

1938 Mercedez Benz

Tai buvo restauruojamas 1938 metų laidos Mercedes Benz automobilis, kuriam buvo nustatytas variklio galvutės defektas. Norint išlaikyti autentiškumą buvo būtina gauti arba tokio pačio modelio detales ( kas buvo bemaž neįmanoma ) arba remontuoti turimas ( kas šiuo atveju buvo taip pat bemaž neįmanoma ). Nepavykus rasti reikiamų detalių, buvo imtasi antrojo varianto - suremontuoti, suvirinti turimas. Pasitelkus papildomas pajėgas, profesionalų suvirintoją ir ištikimą draugą Rimą Kazlauską ir ne ką mažiau profesionalų šlifuotoją ir žentą Mindaugą Tamulevičių po ilgo ekperimentavimo ir bandymų laiko pagaliau įvyko tai, kas turėjo įvykti be paliovos bandant įveikti išbandymą - išgautas norimas rezultatas ir pasiekta sėkmė, variklio galvutė buvo sutaisyta. Tai pastūmėjo naujai pradžiai. Inicijuojant Stepui, vyrai susibūrė į mažytes 20 kv.m. patalpas, kuriose pradėjo vykdyti veiklą. Pirmosios paslaugos buvo variklių galvučių suvirinimas, galvučių šlifavimas ir galvučių tikrinimas. Prasidėjus automobilių importavimo “bumui” susidarė palankios sąlygos plėstis, kolektyvas išsikėlė į didesnias ir patogias darbui patalpas. Mindaugo sugebėjimas perprasti rinką ir jos poreikius, leido suprasti kokios vertės paslauga yra atrasta ir ėmėsi prekiautojo vaidmens. Eigoje įvedė tokias paslaugas kaip lizdų raiberiavimas ir galvučių surinkimas. Didėjant darbo apimtims prie kolektyvo prisijungė ir Stepo sūnus Edvinas Pinkevičius, kuris būdamas jaunas ir inovatyvus padarė didelį postumį tolesniam įmonės vystymuisi ir buvo įkurta įmonė UAB “Variklių galvučių remonto centras”. Būtent jis atrado kaip virinti ketines variklio galvutes ir išvystė logistikos sistemą didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Šiuo metu įmonė dirba 600 kv.m patalpose, jos kolektyve dirba 23 savo sričių specialistai, šaltkalviai, šlifuotojai, frezuotojai, tekintojai, suvirintojai, automechanikai ir t.t.

Paslaugų sekcija taip pat prasiplėtė ir šiuo metu įmonė gali pasiūlyti kapitalinį variklio galvučių remontą, ketaus suvirinimo paslaugas, variklio blokų remontą, specifinių detalių gamybą, suvirinimo argonu paslaugas ir t.t.

Į šį šeimos verslą vėliau prisijungė dar daugiau šeimos narių, Stepo anūkai ir kiti jo vaikai. Ši Šeima ir automobilizmas yra neatskiriami.